O mnie

lipiec 2023, foto.: Ewelina Krupa

Jestem chemikiem, na studiach miałam epizod pracy naukowej przy nośnikach metotreksatu. Chemioterapia zawsze wydawała mi się strasznym cierpieniem.

Jestem mamą 2-letniego Leosia i żoną mojego pierwszego chłopaka.

W lipcu skończyłam 30 lat.

Mieszkam i leczę się w Gorzowie Wielkopolskim.


Od lipca 2022 r. choruję na białaczkę (AML), jestem po przeszczepie szpiku w ośrodku w Poznaniu. Przeszczep odbył się w kwietniu 2023 roku.


Piszę tak uczciwie, jak umiem. Chcę pokazać, jak wygląda moja choroba nowotworowa, że nie zawsze jest dramatyczna i >>straszna<<. Zdaję sobie sprawę, że mam ogromne szczęście, że moja choroba jest powszechnie uznawana za wyleczalną, że bardzo dobre metody leczenia są finansowane na NFZ. Wiem, że nie wszyscy mają tyle szczęścia, co ja- ale piszę o tym, co dotyczy mnie. O tym, co widzę na oddziałach- że ludzie żyją normalnie, przychodzą do onkologa ubrani normalnie, w poczekalni ze sobą flirtują albo przez telefon nadzorują biznes. Nie znam statystyk, nie wiem, czy tak wygląda współcześnie cała onkologia, czy jest taka „zwyczajna” – ale chcę pokazać, że taka też jest. Bo do tej pory myślałam, że rak to tylko obrazki jak z hospicjum i morfina. Niekoniecznie!


A skąd nazwa bloga?

Na jednym z obchodów, który jak co dzień mnie obudził (bo jak co dzień odsypiałam całonocny prywatny maraton filmowy), lekarka prowadząca wprowadziła grupkę paru studentów.

Standardowo opowiedziała parę słów o pacjencie, przedstawiła, że „tutaj mamy panią Kasię, 29 lat. Pani Kasia jest zdrowa…” i tak się trochę zawiesiła i zreflektowała, dokończyła: „…zdrowa, tylko ma białaczkę”. Ryknęła salwa śmiechu.

O co jej chodziło? Nie miałam akurat żadnej aktywnej infekcji, czułam się świetnie, serce mocne, nerki wydolne, idealny pacjent. Pogadaliśmy chwilę o serialach, o książkach Kinga i poszli sobie… a ja wróciłam do mojej drzemki ze słodkim poczuciem, że pomimo głębokiej neutropenii mogę czuć się zdrowa 🙂



Publikacje

„Nowotwór uczy mnie, jak cieszyć się życiem” – hematoonkologia.pl
„Kasia patrzy na raka i nie widzi dramatu”– politykazdrowotna.com
#mocniejsirazem – social media Fundacji DKMS

Formularz kontaktowy

    Przycisk wyślij chroniony przez ReCaptcha (OWU)

    Scroll to Top